o nas

astroJesteśmy dwujęzyczną polsko-brytyjską szkoła podstawową.

Naszą misją jest nowoczesna edukacja oparta o tradycje. Łączymy klasykę z nowym spojrzeniem. Tak jak wiekowy mechanizm BIG BENa wciąż z doskonałą precyzją porusza ogromnymi wskazówkami, określając czas współczesności. Sprawdzone metody edukacyjne stawiamy w świetle rozwijającego się wciąż świata nauki. Widzimy naszego ucznia jako osobę zanurzoną w tradycji, ale jednocześnie wyposażonego w umiejętności i najnowocześniejsze narzędzia potrzebne do zdobywania świata. BIG BEN pracuje w oparciu o metody komunikacyjne Thomasa Gordona, które pozwalają na stworzenie szczególnego systemu wychowawczego. Komunikacja to nasza pasja. W BIG BENie stawiamy zarówno na rozwijanie sprawności komunikacyjnej, umiejętności porozumiewania się z ludźmi, uczymy żyć komunikatywnie, ale także zapewniamy rozwój językowy w dwóch systemach-polskim i angielskim jednocześnie.

Szkoła nie poddaje się trendom źle pojętej nowoczesności. Płynąc pod prąd chcemy uczyć naszych wychowanków szacunku, kultury i dyscypliny szczególnie do samego siebie i drugiego człowieka. Mundurek szkolny jest pierwszym znakiem dla naszego ucznia, który mówi, że szkoła jest miejscem szczególnym, a nauczyciel jest autorytetem i mistrzem. W naszej szkole nie rządzą rodzice i ich pieniądze. Oczywiście udział rodziny we wspólnym wychowaniu i edukacji jest niezbędny i szalenie ważny. Uwaga! To szkoła stawia wymagania! Cieszymy się, że szeregi naszych uczniów wciąż się powiększają. Dziękujemy za zaufanie.

Uczeń BIG BENa czuje się patriotą oraz  świadomym obywatelem świata. Wie, że może zdobyć klucze do wszystkich drzwi, nie boi się lotu w kosmos.

Jankowi, Frankowi, Antkowi, Józkowi i Olkowi -naszym dzielnym astronautom...
                                                                                   Jola i Łukasz